مرگ و مصدومیت ۱۸ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

طی روزهای گذشته، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۱ کارگر کشته و  ۱۷ کارگر نیز مصدوم شدند. ایران در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا مورخ ۳ دی ماه ۱۳۹۶، رئیس مرکز مدیریت و فوریت های پزشکی خوزستان گفت: “تعداد مصدومان حادثه انفجار گاز در دزفول به ۱۶ نفر رسیده است”.

شهیار میرخشتی یکشنبه شب افزود: “حال ۲ نفر از مصدومان حادثه انفجار وخیم است که با سوختگی ۱۰۰ و ۸۰ درصدی به بیمارستان آیت الله طالقانی اهواز منتقل شدند”.

وی اظهار کرد: “یک مصدوم در محل حادثه و ۱۳ نفر دیگر نیز در بیمارستان گنجویان دزفول تحت مداوا هستند”.

انفجار مخزن گاز مایع در تاسیسات شرکت پرسی گاز واقع در سه راهی شهرک حمزه بخش سردشت دزفول در عصر روز یکشنبه موجب آتش سوزی گسترده شد.

صدای این انفجار علاوه بر دزفول در شهرهای اندیمشک، شوش و گتوند نیز شنیده شده است.

در بررسی اولیه علت حادثه انفجار مخزن گاز در دزفول نقص فنی و بی احتیاطی عنوان شده است.

احمد قهرمانی دادستان عمومی و انقلاب دزفول از تشکیل پرونده قضایی در رابطه خبر داد و گفت: “موضوع سهوی و یا عمدی بودن این حادثه در دست بررسی کارشناسی است”.

وی افزود: “با افراد مقصر در این حادثه برخورد خواهد شد”.

این انفجار و آتش سوزی خسارات فراوانی به شرکت‌های اطراف وارد کرده است.

نجات یک کارگر ساختمانی از روی جرثقیل در پونک

به گزارش ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۱۰/۰۴، سخنگوی سازمان آتش نشانی از نجات یک کارگر ساختمانی خبر داد که بر روی یک کرین تاور (جرثقیل غول پیکر) به علت افتادن قطعات بر روی بدنش گرفتار شده بود.

«جلال ملکی» سخنگوی سازمان آتش‌نشانی اظهار داشت: “حوالی ساعت ۱۲ ظهر روز گذشته یک کارگر ساختمانی که در بلوار همیلا در منطقه پونک برروی یک تاورکرین به ارتفاع ۴۰ متری کار می‌کرد که براثر افتادن قطعات چرثقیل بر روی بدنش مصدوم شد”.

وی افزود: “به دنبال تماس با سامانه ۱۲۵ دو دستگاه ماشین آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند که در نهایت با نردبان‌های هیدرولیک کارگر مصدوم از ارتفاع به سطح زمین منتقل شد”.

سخنگوی سازمان آتش نشانی درباره مواردی که باید حین کار بر روی این نوع از جرثقیل‌ها رعایت شود، گفت: “کارگری که بر روی تاورکرین کار می کند باید تکیه گاه داشته باشد و حین کار دو تا سه نفر دیگر در محل حضور داشته باشند”.

مرگ کارگر سنگانی در دستگاه نوار نقاله

به گزارش ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۱۰/۰۴، فرمانده انتظامی شهرستان خواف واقع در استان خراسان رضوی گفت که یکی از کارگران معدن سنگان جان باخته است.

«قادر کریمی» فرمانده انتظامی شهرستان خواف روز (دوشنبه/۴ دی) اعلام کرد که یک نفر از کارگران معدن سنگان در این شهرستان به علت گیر کردن در نوار نقاله سنگ آهن و سقوط از ارتفاع ۵۰ متری جان باخت.

وی افزود: “کارگر ۴۵ ساله اهل اصفهان هنگام کار جان خود را از دست داد و با دستور مقام قضایی جسدش به سردخانه انتقال یافت”.

این نوشته در کارگران ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.