محمد صابر ملک رئیسی پس از ۲۹ روز؛ تداوم اعتصاب غذا در سایه محرومیت ها

محمد صابر ملک رئیسی زندانی سیاسی که پس از اعتراض به محدودیت ها و ممنوعیت های اعمال شده نسبت به وضعیتش با دست و پای بسته توسط مسئولین زندان پس از ضرب وشتم به قرنطینه این زندان منتقل شده بود، ۲۹امین روز اعتصاب غذای خود را در حالی می گذراند که کماکان از حق استفاده از تلفن و ملاقات محروم است. عدم ارتباط آقای رئیسی با خانواده اش موجب نگرانی روزافزون این خانواده که هزاران کیلومتر از محل تبعید آقای ملک رئیسی فاصله دارند شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمد صابر ملک رئیسی که پیشتر به دلیل اعتراض به محدودیت های اعمال شده توسط مسئولین زندان مورد ضرب و شتم ماموران قرار گرفته و به قرنتطینه منتقل شده بود، در بیست و نهمین روز اعتصاب غذای خود به سر می برد.

این زندانی که مهمترین خواسته اش اجازه استفاده از تلفن بود در زمانی که در نگرانی از وضعیت پدر بیمارش به سر می برد، پس از ضرب و شتم مامورین زندان به قرنطینه منتقل شده و کماکان از حق تماس و ملاقات با خانواده محروم است.

هرانا پیش تر گزارشات متعددی از وخامت حال جسمی آقای ملک رئیسی به دلیل تجمیع مشکلات ناشی از اعتصاب غذا، مشکلات پیشین و آسیب های وارده پس از ضرب و شتم دریافت کرده بود.

خانواده این زندانی از زمان انتقال نامبرده به قرنطینه از وضعیت فرزندشان اطلاعی ندارند با اینحال هرانا کماکان میتواند تداوم اعتصاب غذای این زندانی معترض را تایید کند.

گفته می شود، فشار بر محمد صابر ملک رئیسی برای پایان دادن به اعتصاب غذا و تن دادن به پذیرش شرایط زندان در حدی است که حتی فروشگاه زندان از دادن بطری آب معدنی به این زندانی خودداری کرده است و فروختن آن را منوط به اعلام پایان اعتصاب کرده است.

در روزهای اخیر وضعیت آقای ملک رئیسی مورد توجه افکار عمومی قرار گرفت در حدی که ترند حمایت از او در توئیتر به ترند اول از ایران تبدیل شد.

محمد صابر ملک رئیسی در ششمین روز از اعتصاب غذا طی نامه ای شرح آنچه گذشت و مطالبات خود را نوشته است و تلاش کرده مسببان بی قانونی در زندان اردبیل را معرفی نماید.

این زندانی جوان هزاران کیلومتر دورتر از خانواده خود در زندان اردبیل حیس در تبعید خود را سپری می کند و به دلیل دوری مسافت اساسا ملاقات با خانواده نداشته و تنها راه ارتباطی او تماس تلفنی محسوب می شود، مسئولین زندان با محروم کردن این زندانی از حق تماس تلفنی منظم و ملاقات با خانواده اش این موارد را وسیله ای برای اعمال فشار بر او قرار داده اند.

پیشتر زندانیانی چون ماهرکعبی، علی پژگل و نوراحمد حسن زهی نیز طی نامه ای سرگشاده ای در دفاع از وضعیت محمد صابر  از کمیساریای حقوق بشر آقای زید و گزارشگر ویژه حقوق بشر خانم اسما جهانگیر خواستند تا از دولت ایران بخواهند به سرکوب اقلیت های ملی و مذهبی در ایران خاتمه بخشد.

محمدصابر ملک رئیسی بعنوان یک نمونه کم سابقه در دهه اخیر، در سن ۱۶ سالگی بازداشت شد و آنطور که خود در نامه هایش گفته به خاطر فعالیت های یکی از برادرانش و در حالی که دستگاه امنیتی دسترسی به برادرش نداشت به عنوان “گروگان “دستگیر شده است. وی از دو سال تحمل سلول انفرادی و شکنجه های طاقت فرسایی در نامه هایش سخن گفته است.

این نوشته در اعتصابیون ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.