به مناسبت روز دانشجو 16 آذر

16آذر روز دانشجو گرامی باد

تهیه کننده و نویسنده: نگار کلایی

روزت گرامی سبز اندیش و سفید راه

روزت گرامی دانشجوی ستاره دار، کودک دیروز و جوان و دانشجو امروز تویی که سد کنکور را شکستی تا در جایگاه امروزت باشی روزت مبارک.

پزشک و مهندس و متخصص فردا که به امید دانشگاه کیفی آمدی و با دانشگاه کمی روبرو شدی  دانشگاهی که افزایشش به گونه‌ای است که مدرک جای علم را می‌گیرد و دانشگاه به جای این‌که راه کیفیت را پیش بگیرد راه کمیت را پی می‌گیرد.

گرامی می داریم روز دانشجو را در حالیکه دانشجویانحق خواه سال 88 هنوز هم در زندان هستند و ماهر روز شاهد دستگیری،شکنجه،زندانی شدن و شلاق و اعدام برای جوانان هستیم.

 

فریاد دانشجویان درباره لزوم رفع حصر به کجا رسید؟

جای هنرمند در حصر نیست، فریاد دانشجو به معنی ضد نظام نیست وگرنه کدام مخالف نظام است که در انتخابات شرکت می کند.

دانشجویان سیاسی اگر تخلفی کرده‌اند را در دادگاه علنی برگزار و محاکمه کنید.

 

((رسالت دانشجو این است که نقادی هم دولت فعلی و هم دولت قبلی را بکند))

 

طبق گزارش ایسنا به گفته نماینده مجلس جمهوری اسلامی ایران در نشست دانشگاه امیرکبیر مورخ19/آذر/1396،تعداد دانشجویان ستاره‌دار مجموعا27 نفر است که۱۲دانشجوی ارشد و ۱۵ دانشجوی دکترا همچنان ستاره‌دار هستند.

 

چه زمانی این موضوع باید پیگیری شود تا آنان از این وضعیت خارج شوند و بتوانند ادامه تحصیل بدهند؟

ساده نیست کارشناسی ارشد و دکترا خواندن ساده نیست هم کار کنی و هم درس بخوانی و ساعت ها را به تست زدن بگذرانی و در نهایت پس از قبولی به خاطر اعتقادات سیاسی معلق شوی!

 

دولت امید دولت به ظاهر مردمی و دانشجو دوست این تاریخ و از دست دادید و دانشجویان و ناامید کردید شما به عنوان رئیس جمهور که به پشتوانه ملت در راس نشستید کدام یک از قوانین حقوق بشر را مبنا عمل قرار دادید؟

ماده ی 1 کدام عدالت بر جوانان کشور رعایت گردیدماده 2 آزادی عقاید سیاسی را چگونه تعریف کنیم؟ ماده 3 زندگی آزادی و امنیت در ایران چگونه است؟ماده 9 حبس خودسرانه،دادگاه ده دقیقه ای  و حکم اعدام،ماده ی 18 ماده ی 20 کدام ؟هیچ یک از قوانین مربوط به آزادی و امنیت عقاید و امنیت اجتماعی در ایران اجرا نمی گردد.

آقای روحانی دولت تدبیر و امید!نا امید کردی آنان که باز هم پا به صندوق رای گذاشتن، دانشجوها امسال هم حمایتت کردند امسال هم برای جمع کردن ارای بیشتر تلاش کردند در دانشگاه فریاد زدند و حمایتت کردند امسال هم اشتباه بود امسال هم دانشجویان در بند آزاد نشدند و همچنان مهر سیاسی بودن بر آنان است،دولت تدبیر امید نا امیدمان کردید.

کانون دفاع از حقوق بشر در ایران

کمیته جوان و دانشجو

این نوشته در اخبار عمومی جوانان ارسال و , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.