دو تجمع اعتراضی برگزار شد؛ کارگران تحت فشار با نخوردن غذا معترض شدند

جمعی از کارگران کاشی گیلانا و جمعی از دانشجویان دوره کارشناسی علوم آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند. همچنین در خبری دیگر منابع خبری از طبس از تشدید فشار کارفرمای شرکت طرح و توسعه معادن زغال‌سنگ طبس بر  ۴۳ کارگر معدن زغال سنگ البرز غربی برای تسویه حساب و تبدیل وضعیت استخدامی خبر می‌دهند. آنها می‌گویند در روزهای اخیر فشارهای کارفرما برای انجام تسویه حساب و انعقاد قرارداد پیمانکار افزایش یافته است و در نتیجه این کارگران تصمیم گرفته‌اند تا به نشانه اعتراض از خوردن غذا خودداری کنند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۰۸/۲۳، جمعی از کارگران کاشی گیلانا، صبح روز (۲۳ آبان ماه) با سفر به تهران در اعتراض به بلاتکلیفی، خود و همکارانشان مقابل ساختمان دفتر مرکزی کارخانه تجمع کردند.

یکی از کارگران معترض که در این تجمع اعتراضی حضور یافته، گفت: “با مصوبه کمسیون کارگری شهرستان رودبار در استان گیلان از دی ماه سال گذشته (۹۵)این واحد تولیدی برای مدت شش ماه تعطیل و تمامی ۱۰۰ کارگر این واحد صنعتی برای موقت به بیمه بیکاری معرفی شدند”.

او با بیان اینکه در حال حاضر سه ماه از خاتمه دوره شش ماهه‌ای که قرار بود این واحد صنعتی تعطیل باشد، می‌گذرد افزود: “هنوز نه گامی برای راه‌اندازی دوباره کارخانه برداشته شده است و نه مطالبات کارگران پرداخت شده است و از سوی دیگر مدت برقراری بیمه بیکاری بیشتر کارگران خاتمه یافته است”.

برپایه این اظهارات کارگران کاشی گیلانا از ۲۰ تا ۴۰ ماه معوقات مزدی طلبکارند که بخش قابل توجهی از آن مربوط به سالهای ۸۹تا دی ماه سال ۹۳مربوط می‌شود.

به گفته این کارگر در نیتجه این وضعیت آنها امروز تصمیم گرفتند تا با مراجعه حضوری به دفتر مرکزی کاشی گیلانا در تهران اعتراض خود را نسبت به وضعیت موجود اعلام کنند.

تجمع اعتراضی دانشجویان علوم آزمایشگاهی واحد کازرون

به گزارش آنا مورخ ۲۳ آبان ۱۳۹۶، دانشجویان علوم آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون نسبت به حذف رشته دکتر‌ی حرفه‌‌ای اعتراض کردند.

جمعی از دانشجویان دوره کارشناسی علوم آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون در راستای برطرف شدن مشکلات صنفی خود از جمله احیای رشته دکتری حرفه‌ای علوم آزمایشگاهی با تجمع در محل دانشکده علوم پزشکی و نیز کلاس درس خود خواستار بررسی بیشتر و تجدیدنظر مسئولان شدند.

دانشجویان علوم آزمایشگاهی با بیان اینکه رشته دکتری حرفه‌‌ای قبلاً مصوب بوده است، از مسئولان مربوطه درخواست کارشناسی مجدد کردند و با ابراز امیدواری به احیای رشته دکتری حرفه‌ای روانه کلاس‌‌های درس شدند.

جمال‌الدین الوانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در این باره اظهار کرد: «سال‌های گذشته دانشجویانی که در مقطع کارشناسی علوم آزمایشگاهی از دانشگاه آزاد اسلامی فارغ‌التحصیل می‌شدند، مقطع دکتری حرفه‌ای خود را در دانشگاه‌های سراسری گذرانده و با اخذ مجوز از وزارت بهداشت اقدام به تأسیس آزمایشگاه می‌‌کردند.»

الوانی افزود: «از امسال وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی این تصمیم سال‌‌های گذشته را لغو کرده است و در حقیقت اعتراض دانشجویان به لغو مصوبه‌ای است که از سوی وزارت بهداشت صورت گرفته و ارتباطی با دانشگاه آزاد اسلامی ندارد.»

کارگران انتقالی زغالسنگ البرز غربی هنوز تحت فشارند؛ کارگران با نخوردن غذا معترض شدند

به گزارش ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۰۸/۲۳، منابع خبری از طبس از تشدید فشار کارفرمای شرکت طرح و توسعه معادن زغال‌سنگ طبس بر  ۴۳ کارگر معدن زغال سنگ البرز غربی برای تسویه حساب و تبدیل وضعیت استخدامی خبر می‌دهند.

کارگران مورد نظر در استخدام رسمی هستند از حدود سه سال پیش که فعالیت معدن زغال‌سنگ البرز غربی متوقف شده است از استان گیلان به استان خراسان جنوبی منتقل شده‌اند.

آنها می‌گویند در روزهای اخیر فشارهای کارفرما برای انجام تسویه حساب و انعقاد قرارداد پیمانکار افزایش یافته است و در نتیجه این کارگران تصمیم گرفته‌اند تا به نشانه اعتراض از خوردن غذا خودداری کنند.

آنها می‌گویند  به دلیل همین مخالفت با تبدیل وضعیت استخدامی از طرف عوامل کارفرما تحت فشار قرار گرفته‌اند و برخی از مزایای شغلی که تاکنون به آنها پرداخت می‌شده است بی‌دلیل متوقف شده است.

این نوشته در کارگران ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.