مرگ و مصدومیت ۹ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

طی روزهای گذشته، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۱ کارگر کشته و ۸ کارگر نیز دچار مصدومیت شدند. ایران در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

 

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۰۸/۱۷، در گناباد یک کارگر در اثر سقوط داخل سنگ‌کوب جان خود را از دست داد.

مسئول سازمان آتش نشانی گناباد از مرگ دلخراش یک کارگر در داخل دستگاه سنگ‌کوب واقع در شهرک صنعتی کوثر گناباد،خبرداد.

محمد قصاب صبح سه شنبه ۱۶آبان، با اشاره به فوت یک کارگر در ناحیه صنعتی گناباد اظهارکرد: “حادثه سقوط و محبوسی یک کارگر در داخل دستگاه سنگ کوب واقع در شهرک صنعتی کوثر گناباد به ایستگاه اتش نشانی اعلام و تیم‌های امداد و نجات به محل حادثه اعزام شدند”.

وی افزود: “نیروهای گروه نجات آتش نشانی شهرداری گناباد بلافاصله خود را به محل حادثه رسانده و مصدوم این حادثه را از لا به لای چرخ دنده های دستگاه بیرون آورده و به نیروهای اورژانس تحویل دادند”.

مسئول سازمان آتش نشانی گناباد ابراز کرد: “متاسفانه به دلیل پارگی شریانها و خونریزی زیاد، این مصدوم پس از رسیدن به بیمارستان، جان خود را از دست داد”.

حریق در کارگاه مواد شیمیایی در اصفهان؛ مصدومیت ۸ آتش نشان

به گزارش میزان مورخ ۱۸ آبان ۱۳۹۶، در پی وقوع یک مورد آتش سوزی در کارگاه مواد شیمیایی در روشن دشت اصفهان ۸ اتش نشان مصدوم شدند.

مرکز هدایت عملیات و بحران دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان در گزارشی عنوان کرد: “در ساعت ۱۴:۳۷ آتش سوزی در کارگاه مواد شیمیایی در روشن دشت اصفهان داخل شهرک حاج میرزایی به وقوع پیوسته و به درخواست سازمان آتش نشانی آمبولانس های اورژانس ۱۱۵ به محل اعزام و جمعا ۸ نفر از آتش نشان ها که دچار سوختگی راههای هوایی و مشکلات تنفسی شده اند به بیمارستان فارابی و الزهرا (س) منتقل شده اند”.

بنا بر این گزارش؛ حال همه مصدومین رضایت بخش اعلام شده است.

این نوشته در بازداشت ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.