درخواست بررسی مجدد پرونده اسماعیل عبدی از سوی دستگاه قضایی رد شد

وکیل اسماعیل عبدی، دبیر ریاضی چهل و سه ساله که به دلیل فعالیت سندیکایی در قالب کانون صنفی معلمان بازداشت و زندانی شده، از رد درخواست اعاده دادرسی (بررسی مجدد پرونده) از سوی دستگاه قضایی خبر داد.

وکیل اسماعیل عبدی روز دوازدهم مهر با اعلام این خبر به خبرگزاری ایلنا گفت پس از رد اعاده دادرسی، وکلا پیگیر آزادی مشروط این معلم زندانی خواهند بود. حسین تاج به خبرگزاری ایلنا گفت: «در روزهای گذشته متوجه شدیم درخواست اعاده دادرسی رد شده ولی باز هم پرونده را از مراجع قانونی و ذیربط پیگیری خواهیم کرد و در عین حال بحث آزادی مشروط ایشان نیز در حال پیگیری است.»

این معلم زندانی و دبیر کل سابق کانون صنفی معلمان که بارها به دلیل فعالیت‌های مسالمت‌آمیز بازداشت و زندانی شده، اسفند ۱۳۹۴ از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی به ۶ سال زندان محکوم شد و شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر نیز علیرغم «ایرادات محتوایی و شکلی فراوان در پرونده» این حکم را در آبان ماه ۱۳۹۵ تایید کرد.

قوه قضاییه به فاصله چند هفته از قطعی شدن، حکم زندان را اجرا کرد و اسماعیل عبدی، بدون دریافت احضاریه کتبی، در نوزدهم آبان ماه ۱۳۹۵ با هجوم شش مامور امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

این عضو ارشد کانون صنفی معلمان، از روز دهم اردیبهشت ۱۳۹۶ در اعتراض به «مستقل نبودن قوه قضائیه و دخالت نهادهای امنیتی در پرونده‌های صنفی» در زندان اوین دست به اعتصاب غذا زد، اعتصاب غذایی که با درخواست کانون صنفی معلمان و قول رسیدگی مسئولان در شانزدهم خرداد پایان یافت، اما مسئولان قضایی با خلف وعده از رسیدگی مجدد و آزادی این معلم زندانی خودداری کردند.

Save

این نوشته در زندانیان ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.