قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی برای دانشجوی سقزی

%d8%b3%d8%ad%d8%b1-%d9%81%db%8c%d8%b6%db%8c-400x250

آزادی سحر فیضی پس از چهار ماه بازداشت

منیژه فاتحی دانشجوی ۲۲ ساله اهل بوکان با وثیقه ۱۵۰ میلیون تومانی، مرجان غلامپور با تودیع وثیقه  ۲۰۰ میلیونی،   پریسا روحی زادگان با قراروثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی،  مریم اسلامی  با وثیقه  ۲۰۰ میلیونی،  سحر فیضی، دانشجوی اهل سقزبا قرار وثیقه‌ ۲۰۰ میلیون تومانی و…..همه طی یک هفته آزاد میشوند و این بیانگر کمبود جا در زندان است یا اتهام های واهی ؟

 ۲۳ تیرماه ، نیروهای امنیتی وزارت اطلاعات با مراجعه به خانه «سحر فیضی» دانشجوی ۲۴ ساله سقزی پس از تفتیش منزل، وی را به اتهام اتهام شرکت در اعتصابات کردستان و همکاری با یکی از احزاب کردی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل میکنند ولی پس از چهار ماه بلاتکلیفی وثیقه ای میگیرند و آزاد میکنند، اگر بی گناه است چرا بازداشت میشود؟ اگر مجرم است چرا آزاد میشود؟ این وثیقه در این میانه چه نقشی دارند؟ و یا انشجوی ۲۲ ساله  بوکانی منیژه فاتحی در روزهای پایانی سال 94  به اتهام ارتباط با « احزاب کُردو مخالف» دستگیر و پس از هفت ماه بلا تکلیفی آزاد میشود، و یا سه تن از  مسیحیان بازداشت شده در فیروزکوه هریک با سپردن وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی پس از  ۴۵ روز بازداشت آزاد میشوند،  پنج تن از شهروندان بهایی بازداشت شده  شیراز نیز هریک به قید وثیقه دویست میلیون تومانی از زندان عادل آباد شیراز آزاد میشوند.محمد نجفی، وکیل پایه‌یک دادگستری، با قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی از زندان اراک آزاد میگردد … و همۀ این وثیقه ها ئی که به ازای آزادی دریافت میشود دقیقا در شرایطی است که ”طرح حبس در منزل“ تصویب و به اجرا در آمده است و طبق گفته اصغر جهانگیر، رئیس سازمان زندان‌ها  ۴۰هزار زندانی مشمول این طرح میشوند، طرحی که بر مینای آن  زندانیان باید  ۳ میلیون تومان «قیمت رهن دستگاه پابند» و ماهانه ۲۵۰هزار تومان «هزینه شارژ» آن را بپرازند و در منزل خود زندانی باشند تا هم کمبود جا در زندان نباشد و هم هزینه  که نه درامدی هم برای زندان و زندانبان فراهم گردد.

آنچه هنوز مشخص نگردیده پروژه دریافت وثیقه است و اینکه شامل کدام چاه یا روزنه اقتصادی دولتمردان جمهوری اسلامی میشود، آیا گوشه ای  ار هزینه ها حاتم بخشی های جمهوری اسلامی برای  برای ساخت  و ساز و ترمیم این بناها در خارج از ایران از اینگونه راه ها تامین میشود؟هزینه هائی مثل:

۱۲۰ میلیارد ریال برای طلاکاری و نوسازی ایوان طلای حرم حضرت علی (ع)
۲ میلیارد تومانی برای توسعه حرم طفلان مسلم
۲۵ هزار خشت طلابرای بازسازی گنبد « امامین عسکریین
۳۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای توسعه صحن عقیله بنی‌هاشم در کربلا
تاکنون بیش از یک میلیارد تومان هزینه بازسازی حرم حضرت زینب (س) شده است
هزینه ساخت صحن “حضرت زهرا”بالغ بر هزار میلیارد تومان است.

وبازهم پرسشی دیگر، چرا این هزینه‌ها صرف تهیدستان کشور و بازسازی مدارس و… در ایران نمی‌شود؟ کمیته دفاع از حقوق جوان و دانشجو 27 مهرماه

این نوشته در صدور وثیقه ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.