حسن رستگار؛ تشکیل پرونده جدید و برگزاری جلسه بازپرسی در دادگاه

روز سه‌شنبه ۲۵ خردادماه، حسن رستگار، زندانی سیاسی و یکی از زندانیان جرائم مالی دچار درگیری لفظی شده که در پی این مشاجره، مسئولین به همراه چند تن از مأموران با مراجعه به بند «روانی» زندان، حسن رستگار را مورد ضرب و شتم قراردادند که در اثر آن دو انگشت این زندانی به‌شدت صدمه‌دید و پس از آن ….

روز پنجشنبه سوم تیرماه، حسن رستگار، زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی ارومیه، جهت رسیدگی به پرونده جدید تشکیل شده، به دادگاه انقلاب ارومیه اعزام شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، جلسه بازپرسی حسن رستگار، زندانی سیاسی، در پی شکایت مسئول اندرزگاه زندان ارومیه، در شعبه ۶ بازپرسی دادگاه انقلاب ارومیه، برگزار شد. این زندانی سیاسی پیش تر از سوی مسئولین زندان تهدید شده بود که درصورتی که اخبار وضعیت وی در دوران حبس در بیرون از زندان منتشرشود، پرونده ی جدیدی علیه وی گشوده خواهد شد.

شایان ذکر است که روز سه‌شنبه ۲۵ خردادماه، حسن رستگار، زندانی سیاسی و یکی از زندانیان جرائم مالی دچار درگیری لفظی شده که در پی این مشاجره، مسئولین به همراه چند تن از مأموران با مراجعه به بند «روانی» زندان، حسن رستگار را مورد ضرب و شتم قراردادند که در اثر آن دو انگشت این زندانی به‌شدت صدمه‌دید و پس از آن وی به سلول انفرادی منتقل‌شد.

پیش‌تر در روز سه‌شنبه ۱۱ خردادماه نیز، حسن رستگاری، از سوی مأموران زندان مورد ضرب و شتم قرارگرفته و به سلول انفرادی منتقل‌شده بود.

حسن رستگاری، شهروند ۲۳ ساله ساکن شهر ارومیه در ۵ آبان ماه سال ۹۳ در پی شرکت در تجمعات حمایتی از مقاومت کوبانی در شهر ارومیه  بازداشت به زندان مرکزی ارومیه منتقل شد. این زندانی سیاسی از سوی دادگاه انقلاب شهر ارومیه به اتهام «اخلال در نظم عمومی»، «اقدام علیه امنیت ملی» و «همکاری با پژاک» مجموعاً به ۱۷ سال حبس محکوم شد که حکم صادر عیناً در دادگاه تجدیدنظر تائید شد. حقوق بشر در ایران 08 تیرماه

این نوشته در مسئولین دولتی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.