دومین تحصن دانشجویان دانشگاه صنعتی ارومیه در اعتراض به نحوه ی مدیریت دانشگاه

روز یکشنبه ۵ آبان ۹۲ محوطه دانشگاه صنعتی اورمیه بار دیگر صحنه تجمع و اعتراض دانشجویان به مدیریت دانشگاه خود بود.

بر اساس گزارشات رسیده به سایت دانشجونیوز، این تجمع که دومین تحصن دانشجویان دانشگاه صنعتی اورمیه بود از مقابل سلف سرویس واقع در بیرون دانشگاه شروع شد سپس دانشجویان با سر دادن شعار هایی به سمت حیاط دانشگاه حرکت کردند.

daneshgah.promie

از حواشی جالب این زمان اقدام مسئولین دانشگاه بود که با چیدن صندلی و میز سخنرانی قصد تبدیل تحصن اعتراضی به یک نشست به اصطلاح صمیمی را داشتند و با برخی از دانشجویان نیز هماهنگ کرده بودند تا با این کار جو تحصن را منحرف کنند ولی عموم دانشجویان با تجمع در جایی دیگر طرح رئیس دانشگاه را نقش بر آب کردند.

پس از استقرار دانشجویان بیانیه اعتراضی توسط سعید هوشنگ قرائت شد. که در پی آن دکتر میرزایی رییس دانشگاه با گرفتن تریبون سعی در آرام سازی جو می کند ولی صدای اعتراض و کف و سوت های ممتد وی را از ادامه سخنرانی منصرف می سازد.

سپس احسان عبادی به عنوان اولین سخنران پشت تریبون رفته و در نقد صریح سخنان دکتر میرزایی ضمن کلی و انتزاعی خواندن سخنان رئیس دانشگاه وی را شاهدی ناصادق بر کردار مجموعه خویش خواند.

این دانشجو علت ممانعت دانشگاه از فعالیت نشریات، کانون ها و انجمن ها را ناشی از نگاه امنیتی مسئولین دانشگاه دانست و از کشیده شدن دانشجویان منتقد به نهاد های امنیتی و اطلاعاتی انتقاد کرد.

پس از وی مهران یعقوبی از عدم صدور مجوز به گروه های موسیقی سنتی در دانشگاه گلایه کرد. مهران بهرامی نیز از عدم اختصاص آمفی تئاتر به دانشجویان خود دانشگاه انتقاد کرد.

نازنین شریعتی نیز از وضعیت نامناسب خوابگاه ها و رفتار زننده حراست دانشگاه با دختران شکایت کرد. احسان عندلیب واکبر محمدی از دیگر سخنرانان این مراسم بودند که مطالبات خود را بیان کردند.

در آخر نیز جواد اشرف دانشجوی دومین دانشجویی بود که مسایل سیاسی را مد نظر قرار داده و با سخنی از سید محمد خاتمی دانشجو را ذاتا سیاسی خوانده و خواستار احیای کرسی های آزاد اندیشی در این دانشگاه شد.

از نکات جالب این تجمع قول ریاست دانشگاه مبنی بر استعفا پس از معلوم شدن وزیر علوم بود.

گفتنی است که روز یکشنبه ۷ مهر ۹۲ اولین تجمع دانشجویان این دانشگاه با حضور چند صد تن از دانشجویان در اعتراض به عملکرد ریاست دانشگاه و فضای امنیتی حاکم  در حیاط دانشگاه صنعتی ارومیه  تحصن کردند.

شایان ذکر است که ۷ سال از تاسیس دانشگاه صنعتی ارومیه می گذرد که تا کنون ریاست این دانشگاه بر عهده دکتر میرزایی می باشد.

وی که در سوابق خود حمایت از جریان احمدی نژاد را در انتخابات ۸۸ به همراه دارد اکنون و پس از ۷ سال با امنیتی کردن فضای دانشگاه صنعتی و فشار بر فعالین دانشجویی سعی در کنترل امور دانشگاه دارد.

در حالیکه در این تحصن نیرو های حراست با لباس فرم در بین دانشجویان حضور داشتند، در اواسط تحصن دانشجویان با شعار «میرزایی استعفا استعفا» خواستار برکناری رئیس دانشگاه از سمت خود شدند.

این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.